Hledáte moderní okázalé bydlení? Zkuste obydlet továrnu či mlýn

Moderní bydlení neznamená pouze žití v novém bytě v Praze, v bytovém domě od developerských firem, či snad v rodinném domě na okraji města. I když je developerská výstavba velmi nápaditá, divili byste, se kde všude se dokáže vytvořit kouzelné a útulné místo k bydlení. Lidé jsou tvořiví a nápadití a proto se snaží využít i staré továrny, polorozpadlé mlýny a jiné opuštěné stavby. Když s věci ujme skupina mladých architektů, začnou se dít ty pravé divy. I vy můžete bydlet levně. Kupte si vysloužilou továrnu nebo opuštěný objekt a s pomocí bytových architektů si zde vytvořte luxusní bydlení.
Industriální vzhled budov je charakteristický pro průmyslové zóny. Je škoda tam kde již nefunguje správa a údržba budovy, kde již v továrnách není život, tyto překrásné objekty zbourat a zničit tak památky města. Velká i malá města oživují opuštěné průmyslové zóny. Tam kde to poměry dovolí, vzniknou nová moderní obchodní centra, tam kde mohou být domy a továrny využity k běžnému životu se znovu navrací život. Šedé betonové plochy se pomalu proměňují v zatravněné plochy a v historicky cenných budovách se zabydlují lidé. Budovy se zvenku moc nezmění. Trend velkých oken nahrává i velkým proskleným stěnám továren a také obývání velkoplošných bytů je možné v továrně bez příček.

Příkladem může být například přestavba továrny v nizozemském Utrechtu, kde na ploše 250 metrech čtverečních vzniklo skvělé zázemí pro práci i pro bydlení. Továrnu doplnila střešní okna, ale jinak se prostor uvnitř moc nezměnil. Nikde nejsou vystavěny příčky, které by rozdělovaly místnosti. Je zde zachován velkorysý prostor. Prostor působí moderně ale nikterak okázale. Je zde vystavěno vše tak aby se neztratil duch původní továrny. Obydlené továrny nejsou jen ve světě, najdeme je i v centru Prahy, Na Palmovce nebo i v Libni, Holešovicích, Karlíně či Nuslích. Vznikají zde v prostorách bývalých továren překrásné vzdušné loftové byty.

Chcete romantičtější místo pro rodinný dům než je průmyslová zóna? Využijte služeb realitní společnosti, která Vám vyhledá odpovídající objekt mimo město. Staré mlýny, tvrze i stodoly lze využít k přestavbě na rodinné hnízdo. Není to obvyklé, ale koupit si můžete i opuštěné vodárenské věže či třeba stavby dříve patřící církvi. Romantická krajina okolo, velké prostory a netradičně řešené interiéry jsou moderní. Bydlí zde umělci, zpěváci, celebrity ale i obyčejní lidé, kterým nevyhovuje život v městských bytech a domech. Koupit si můžete i okolní pole, louky (cena není veliká) a získáte tak opravdu kus své země, kde nebudete nikým rušeni. No představte si, že máte za domem les a ten Vám patří, nebo pozemek Vašeho domu začíná již kilometr před domem u romantické kapličky. Samozřejmě úklid domácnosti, správa budovy i údržba zeleně je náročná, ale s pomocí speciálních firem není problém postarat se o majetek i přilehlé zahrady. Jedná se tak o návrat blíže k přírodě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>