Výhody a nevýhody home office

Kdo by netoužil po tom být svým vlastním pánem a moci si naplánovat svou práci, jak chce. Není mnoho lidí, kteří pracují doma. Zajímá vás proč je home office tak málo využívané i když se zdají být pro firmu výhodnější. Čtěte dál a dozvíte se výhody a nevýhody domácí kanceláře.

Klidně si ráno o hodinku přispíte a nic se neděje

Kanceláře

Kanceláře

Největší výhodou home office je určitě to, že ráno se nemusíte nervovat, zda to do práce stihnete či nikoliv.

V kanceláři jste vlastně přenocovali. Proto si klidně můžete přispat.

Kanceláře v Praze jsou velice často vybaveni lednicí a kávovarem, jenže když si zapomenete kávu a svačinu doma, budete nuceni vydržet do polední přestávky. To se vám v domácí kanceláři nestane, neboť veškeré jídlo v lednici je vaše, a když dojde káva, dáte si čaj.

Chce to velké množství odhodlání

Pronájem kanceláří Praha je pro firmu drahou záležitostí, proto by se mohlo zdát, že home office je ideálním řešením, které by se líbilo jak zaměstnavateli, tak zaměstnanci.

Jenže ne každý je schopen v home office pracovat efektivně a kvalitně. Chce to velkou dávku odhodlání a soustředění. Doma vás totiž mohou ovlivňovat i jiné faktory.

Například neuklizená linka, nevytřená podlaha nebo neumyté nádobí. Člověk se prostě nedokáže plně soustředit na své pracovní povinnosti a tak klesá jeho pracovní nasazení.

Home office je fajn, ale na schůzky pro klienty jedině kancelář

Práce z domova je určitě mnohem příjemnější, ale těžko byste si k vám domů pozvali vaše klienty nebo obchodní partnery. Přece jen je to kus vašeho soukromí, které je potřeba si chránit.

Jenže se svými klienty si domlouváte různé obchodní transakce a s vašimi partnery si zase domlouváte spolupráce. Nevypadá moc dobře, když tyto věci řešíte jen přes e-mail či telefon.

Přece jen osobní kontakt, je osobní kontakt. Kancelář je pro tyto návštěvy ideální, zvláště pak, když je pronájem kanceláře umístěn v lukrativní lokalitě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>