Nevíte, jak prakticky rozdělit prostor v domácnosti?

Hledáte nové bydlení, nebo byste rádi osvěžili bydlení současné? Málokterý byt má úplně oddělené místnosti. Vzhledem k vzdušnosti a světlu je to také ne vždy úplně vhodné. Na druhou stranu je ale někdy skvělé oddělit relaxační zónu od aktivní. Možností, jak rozdělit prostor, je více. Může se jednat o větší stavební zásahy, které vám ale musí stavební úřad nebo se můžete porozhlédnout po jednodušší variantě, která vás nestojí tolik a můžete ji měnit a přesouvat podle chuti.

Rozdělte odpočinek od aktivit

Byt

Byt

Některé byty k pronájmu jsou disponovány tak, že je nutné mít ložnici i obývací pokoj v jedné místnosti.

Týká se to většinou menších bytů 1+1 nebo 2+1, kde to jinak řešit nejde.

Není to zrovna šťastné, protože ložnice symbolizuje klid, zatímco obývací pokoj slouží k aktivnějším činnostem. Dobré řešení je použití paravánu. Na trhu najdete spoustu variant, mezi kterými si vyberete tu nejvhodnější.

Jsou z různých materiálů a s různou propustností světla, takže si můžete koupit takový, který přesně odpovídá podmínkám vašeho bytu.

Občas je třeba soukromí

Obývací pokoj většinou slouží jak k setkávání se s rodinou nebo přáteli, tak i k relaxaci. Je to v podstatě multifunkční místnost, kde se kloubí klid, hluk a nejrůznější činnosti.

Pronájem bytů Praha nabízí byty i studentům, kteří se dělí o nájem. Pokud v menším bytě bydlí dvě a více nájemníků, dost často je časem přepadá tzv. ponorka.

Paraván může být dobrým řešením a také předcházením budoucím konfliktům. Velmi vkusné jsou paravány z ratanu, které se hodí téměř ke každému druhu nábytků.

Najděte příjemný kompromis

Pokud si nemůžete dovolit pronajmout větší byt a hledáte mezi menšími, nemusí to vždy znamenat úspěch. Ty atraktivní a dobře situované jsou hned pryč a v ošklivém starém bytě o jedné místnosti nechce bydlet nikdo.

Realitní makléři vám mohou pomoci najít příjemný kompromis, abyste bydleli na úrovni a zároveň neplatili příliš mnoho peněz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>