Řešíte zařízení malého bytu?

Mnoho lidí řeší, jak zařídit malý byt útulně, ale vkusně. Občas to vůbec není jednoduché, protože někteří lidé vůbec netuší, jak na to. Zařídit si malý byt bývá totiž paradoxně těžší, než vybavit velký apartmán.

Tmavým barvám vstup zakázán

Nový byt

Nový byt

Malé byty k pronájmu jsou ve velké oblibě. Je to kvůli jejich nízké ceně.

Mnoho lidí si pro začátek pořizuje právě malý byt. Ještě před nastěhováním se řeší výmalba.

Pokud i vy stojíte před dilematem, jaké barvy se hodí no malých prosto, vězte, že ty tmavé to určitě nejsou. Tmavé barvy totiž mají tu nepříjemnou vlastnost, že prostor zmenšují.

Není proto dobře si už tak malý byt vymalovat ještě tmavými barvami. Ve výsledku byste se totiž mohli u vás doma cítit stísněně. Sáhněte raději po světlejších odstínech. Ideální jsou krémové barvy. Použít můžete ale i pastelové odstíny.

Nábytek vybírejte s rozvahou

Není zrovna nejvhodnější si vybírat masivní nábytek do malého bytu. I nábytek by totiž měl být vybírán s rozumem a hlavně rozvahou. Ideální jsou nenápadné, ale kvalitní kousky.

Volte raději nadčasový design a kvalitní materiály. Inspiraci si třeba můžete vzít s fotografií s nabízeným bytům. Reality Praha totiž bývají velice často vybaveny tak, aby byt působil moderně a zároveň útulně.

Všimněte si, že nejvíce se používají přírodní materiály, jako je dřevo, sklo či kov. Tyto materiály totiž působí vzdušně a vytváření do správné teplo domova.

Doplňky do malého bytu jsou důležité

Pokud opravdu toužíte po krásném a útulném bydlení Praha, je potřeba myslet i na doplňky. Rozhodně zapomeňte na masivní přezdobené vázy a honosné rámy obrazů. Je potřeba si uvědomit, že pracujete s malým prostorem.

Doplňky by měli vaše bydlení doplňovat, ne mu dominovat. Proto volte raději nenápadné vázičky či sošky ve světlých barvách. Vhodný je bílý porcelán nebo například světlé sklo.

Pokud toužíte po tom, aby prosto vypadal větší, využijte zrcadla. Ale dávejte si pozor, abyste naproti zrcadlu neumístili přeplněnou knihovnu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>