Když plánujete vlastní bydlení a nemáte vztah

Chcete se konečně osamostatnit a zařídit si vlastní bydlení, ale nemáte vztah, takže budete na všechno sami? Samostatné bydlení samozřejmě má své výhody, vyzkoušíte si, jaké to je být dospělý a zodpovědný, máte pro sebe svůj vlastní prostor, nikdo vás neruší. Jenomže stejně jako výhody má samostatné bydlení také spoustu nevýhod. Tou největší budou bezpochyby peníze, protože budete muset všechno platit sami. A pokud budete mít jakékoliv větší nebo mimořádné výdaje, budete mít problém.

Co je „single“ bydlení?

Pronájem domu

Pronájem domu

Trh s nemovitostmi je stále plný nejrůznějších bytů, které se dají pronajmout na dlouhou nebo krátkou dobu.

Pronájem bytů Praha se neustále obměňuje. Byty z nabídky neustále mizí, ale nové se zase rychle objevují. Pokud budete nájem platit opravdu sami a nejste milionářem, pak se poohlížejte po menších bytech.

Dispozice 1+1 jsou velmi žádané. V Praze dokonce nejžádanější. Spousta studentů a všeobecně mladších lidí chtějí bydlet sami a 1+1 jsou k tomu ideální. Nájem není tak vysoký a pro jednu osobu jsou ideální.

Jaká je cenová relace bytů?

Ujasněte si, kolik můžete měsíčně investovat do nájmu. To je první věc, kterou byste měli mít vyřešenou. Máte už nějaké vybavení nebo si vše budete kupovat až následně? Měli byste vždy počítat s rezervou.

Můžete onemocnět nebo se může cokoliv stát. Byty k pronájmu jsou v Praze cenově velmi podobné. U menších bytů se cena mění pouze podle jejich stáří nebo míry rekonstrukce.

Hlavně se nenechte napálit přepálenou cenou bytu. Udělejte si průzkum v lokalitě, která se vám líbí a kde chcete bydlet a udělejte si přehled, ať víte v jaké cenové relaci se pohybujete.

Jak hledat bydlení?

Nemáte čas hledat byt, ale akutně ho potřebujete. Realitní makléři jsou v tomto nedocenitelní pomocníci. Sdělíte jim své požadavky a přání a oni vám přesně podle nich vyberou vhodné nemovitosti. Nemusíte se stresovat a vyberete si jen to nejlepší.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>