Kupujete nové bydlení? Hlavní je lokalita!

Mít vlastní bydlení má hned několik výhod. Cokoliv zaplatíte, jde v podstatě jen do vaší kapsy, jste zabezpečení, a pokud byste se rozhodli přestěhovat se nebo na stáří chcete bydlet v něčem menším a pohodlnějším, můžete svůj dům prodat a pořídit si jinou nemovitost. Člověk totiž není otrokem majitele a platí pouze za to, co opravdu sám chce. Kde ale najít vhodné bydlení? Ve všech případech bude rozhodující faktor lokalita, protože udává cenu nemovitosti a bude také ovlivňovat váš život.

Co je levnější?

Byt k pronájmu

Byt k pronájmu

Obecně lze říci, že čím větší město, tím dražší pozemky. To stejné ale platí u pronájmu.

Praha z hodnocení vychází jako nejdražší město pro život, ale na druhou stranu i zde se dá najít bydlení, které splňuje vaše požadavky a zároveň vás nesedře z kůže finančně.

Nové byty v Praze jsou podstatně dražší než starší nemovitosti, které budete muset hned po koupi zrekonstruovat, abyste v nich mohli bydlet. Výsledná cena takové rekonstrukce plus kupní cena vás ale mohou vyjít mnohem dráž než byt nový.

Levnější je lepší?

Vybírat dům nebo byt podle financí je rozumné. Na druhou stranu se vám ale může stát, že dosáhnete na byt v horní dolní, odkud to budete mít daleko kamkoliv se potřebujete vydat, v blízkosti žádný obchod ani další sociální služby.

Byty blíž centru víc stojí, ale máte v dosahu veškeré pohodlí, na které jste třeba i teď zvyklí. Berte koupi nemovitosti jako investici do budoucnosti. Vždy ji pak můžete prodat a najít si levnější.

Záleží jen na vašich schopnostech. Bydlení Praha není nedosažitelné. Prohledejte všechny servery a weby jak stavebních společností, tak realitních kanceláří. Budete mít větší přehled.

Od koho koupit?

Velmi záleží na tom, s kým jednáte. S developerskou společností moc smlouvat nelze. Naopak se soukromníkem se dá leckdy usmlouvat výhodnější cena za určitých podmínek.

Developerské projekty ale nabízejí velmi zajímavé nemovitosti k odkupu. Moderní bydlení poblíž centra k zahození určitě není.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>