Preferujete novostavbu nebo byt v paneláku?

Spousta mladých lidí si kupuje vlastní bydlení. Velmi zvláštní je ale fakt, že se zaměřují na panelákové byty, které mají mnoho odpůrců. Bydlení v paneláku má své nesporné výhody, na druhou stranu ale i své nevýhody. Novostavby jsou ale stejně populární. Díky tomu, že jsou hypotéky stále hodně nízko a mladí lidé chtějí bydlet ve svém, pak je to ideální možnost. Při výběru nového bydlení se vyplatí přemýšlet do budoucna.

Hledáte bydlení za nízkou cenu?

Nové byty

Nové byty

Bydlení Praha je obecně dražší než v jiných oblastech. Jde především o to, že je to atraktivní lokalita a tomu odpovídá i cena nemovitostí.

Lidé se velmi často uchylují k pronájmu nebo koupi bytu v panelovém domě, ačkoliv proti nim mívají velké výhrady.

Jsou totiž levnější než byty v novostavbách. Logické to je. Cena by ale neměla být jediným hlavním faktorem, který by měl ovlivňovat výběr nového bydlení. Berte v úvahu také okolí bytu a domu a především sousedy, se kterými se budete nejen potkávat, ale nejspíš je uslyšíte přes zeď.

Novostavba jako investice do budoucna?

Pokud hledáte bydlení, myslete do budoucna. Může se stát, že nebudete schopni zvládnout náklady na větší byt. Takový byt ale můžete pronajmout a sami si najít něco menšího, co hravě zvládnete.

Nové byty v Praze jsou sice dražší, ale staví se v lokalitách, které jsou atraktivní nejen pro aktivní vyžití, ale i pro rodinu, která hledá klid pro výchovu svých dětí.

Sociální zázemí je pro bydlení také velmi důležité. Ať už se jedná o lékaře, obchod nebo třeba hřiště pro děti, i to by se mělo promítnout mezi vašimi požadavky.

Kde se porozhlédnout?

Hledání bydlení chce vytrvalost, trpělivost a co nejvíce zdrojů s nemovitostmi, které jsou v nabídce k prodeji. Zajímavé bývají i developerské projekty, které nabízejí nové byty v příměstských lokalitách, které jsou pro rodiny nejlepší volbou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>