Pravidla pronájmu nemovitosti

Máte volný byt a chcete ho pronajímat? Je to určitě dobrý vedlejší příjem, který vám v ideálním případě může pomoci splatit hypotéku, ale měli byste brát na zřetel, že jako pronajímatel máte k domu i svým nájemníkům také povinnosti. Vyplývají z Občanského zákoníku. Měli byste mít dobře postavenou nájemní smlouvu, která jasně definuje, co ještě spadá do povinností nájemníka a co už musíte obstarat vy. Chrání nejen váš majetek a vaše práva.

Komu byt pronajmout?

Realitní makléř

Realitní makléř

Pokud chcete, aby váš pronájem opravdu vydělával? Potřebujete solidní nájemníky.

První rozhodnutí, které vás čeká, je rozhodnout se, o který druh pronájmu stojíte – komerční nebo osobní?

Komerční pronájem bytů Praha může vydělávat hodně, zvlášť pokud je váš byt v blízkosti centra. Firmy takové prostory vyhledávají. Pokud máte prázdný byt, který se dá snadno přetvořit na kancelář, máte vyhráno.

Pokud chcete spíše pronajmout byt k bydlení jednotlivců či rodin, musíte se spolehnout na to, že si najdete solidní nájemníky, kteří vám budou pravidelně posílat nájem.

Na co si dát pozor?

Pronájem nekončí tím, že vám nájemníci platí nájem. A to v tom nejlepším případě. Abyste předešli možným pozdějším problémům. Ve smlouvě dejte termín, do kdy nejpozději má být vyplaceno nájemné a jaké sankce budou následovat, pokud se tak nestane.

Stejně tak by měla být jasně stanovena pravidla pronájmu – co nájemník smí a co by naopak dělat neměl. Pokud by se stalo, že budete chtít odstoupit od smlouvy, musíte mít důvod.

Byty Praha jdou stále na dračku. Na váš inzerát se může ozvat spousta zájemců. Vybrat toho správného chce čas a trpělivost.

Prázdný dům? I ten můžete pronajmout

V posledních letech je velmi oblíbený také pronájem domů Praha. Lidé si často chtějí nejprve vyzkoušet bydlení v domě a pak teprve investovat do vlastního.

Pokud máte prázdný dům, který dlouhodobě nepoužíváte, můžete ho zkusit pronajmout. O váš dům se tak někdo bude starat a zároveň vám může vydělávat.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>