Kde a jak koupit byt?

Investice do nemovitostí je stále jednou z nejjistějších, které můžete udělat. Ať už budete v domě/bytě bydlet vy sami nebo se rozhodnete ho pronajímat, vaše peníze se vám po čase vrátí a poté začne vydělávat. Najít správnou nemovitost ale chvíli trvá. Je to trochu i o štěstí – vhodný čas, lokalita i kupní cena. Když se vám to ale povede, litovat nebudete. Pokud si věříte a máte trpělivost, s chutí do toho.

Kdy je vhodný čas pro koupi nemovitosti?

Prezentace bytu

Prezentace bytu

Trh s nemovitostmi se nepředvídá snadno.

Sice je jasné, že probíhá podobnými křivkami, ale nedá se přesně říct, kdy dojde k regresi a kdy je naopak aktivní.

To samé platí s cenami nemovitostí.

Můžete například dobře koupit, ale v dalším období nenajdete nájemníky, protože na to nebudou mít. Nebo naopak vy sami nebudete mít dostatek financí na pořízení hypotéky.

Je to tak trochu začarovaný kruh. Jestliže ale sledujete trh pravidelně, dá se alespoň částečně předvídat, kdy je doba nejvhodnější. Reality Praha byly vždy velmi žádané a jsou perspektivní i dnes. S těmi neprohloupíte, pokud si dáte pozor na další faktory.

Na jaké nemovitosti se zaměřit?

V tomto případě je rozhodující lokalita. Ta totiž odráží cenu nemovitostí a také atraktivitu daného prostředí. Pokud chcete nemovitost dále pronajímat, určete si komu.

Jinak se hledají nemovitosti k pronájmu soukromým osobám a jinak ke komerčnímu pronájmu. To samé platí i ve vašem případě, pokud byste v ní chtěli bydlet.

Cena je hlavní limitující faktor, který vás možná omezí víc, než by se vám líbilo. S tím ale musí počítat každý. Byty prodej v centru města jsou dražší, ale pokud jde o Prahu jako celek, zase o tak velký rozdíl nejde.

Kdo pomůže?

Realitní makléři jsou největšími hráči na trhu s nemovitostmi, protože ho sledují, zaznamenávají trendy a ví, kde se co prodává a pronajímá. Pokud si sami nevíte rady, obraťte se na ně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>