Je řadový dům lepší než byt?

Když se řekne řadovka, máte nejspíš pocit, že jste se vrátili o pár desítek let dozadu. Pravda ale je, že i v současné době jsou velmi vyhledávané. Tvoří jakýsi kompromis mezi bytem a domem. Jsou totiž někde uprostřed. Bydlení v řadovém domě má řadu výhod, ale i vad, které mohou ovlivnit vaše rozhodování. Ať už hledáte jakékoliv bydlení, rozhodujte se na základě důkladného průzkumu. Jen tak se vám bude bydlet dobře.

Hlavní výhoda řadového bydlení?

Byty Praha

Realitní makléřka

Řadové domy na prodej Praha mají řadu výhod, které můžete rozhodně ocenit. Především je to nižší pořizovací cena nemovitosti.

U řadových domů je to typické. Levnější zástavba, napojení na infrastrukturu a také izolaci a materiál.

To vše velmi účelně snižuje cenu a bydlení vás tak vyjde levněji. To samé platí i pro užitnou plochu kolem domu.

Protože jde často o sdílený prostor nebo pouze malý vyčleněný dvorek, snižuje se cena i této plochy. Neměli byste samozřejmě konečné rozhodnutí stavět pouze na ceně, ale faktor je to silný.

Co může bydlení v řadovce znepříjemnit?

V první řadě to budou sousedé a vztahy s nimi. Ty dokážou opravdu hodně. Pokud si nesednete nebo si děláte naschvály, není to dobré. To samé platí i o přílišném hluku.

Řadové domy mohou působit jako paneláky. I v tom by měl být užitečný váš průzkum situace. Zjistěte si, kdo tam již bydlí. Jde o rodiny s dětmi, starší nebo mladý pár?

Neovlivníte světlost prostoru, protože máte k dispozici dvě nebo max. tři světové strany. Nemůžete ani moc fantazírovat co se vnějšího vzhledu domu týče. Řadové reality Praha jsou cíleně uniformní.

Kdo hledá, najde

Stejně jako dříve jsou i dnes řadové domy vyhledávané právě díky svým přednostem. Developerské projekty se zaměřují především na bytové komplexy.

Ale některé z nich se soustředí i na tento způsob bydlení. V rámci průzkumu si udělejte přehled všech nemovitostí, které jsou k dispozici a všechny jejich klady a zápory.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>