Ceny nemovitostí rostou, s nákupem nečekejte!

Pokud stále váháte s tím pořídit si vlastní bydlení, tak tak nečiňte dlouho. Získat hypotéku bude čím dál těžší a ceny nemovitostí stále rostou. Nevypadá to jako zrovna pozitivní prognóza do budoucna, ale faktem je, že snadnému nákupu nemovitostí pomalu odzvonilo. Zatím ale není všem dnům konec a pokud vše dobře promyslíte a zvážíte, zvládnete si pořídit vlastní bydlení, díky kterému už do konce života nebudete muset nic řešit. A nebudete muset vyhrát ani Sportku.

Hypotéka je čím dál méně dostupnější

Byt

Byt

Prodej a nákup nemovitosti bude čím dál tím méně dynamičtější. Málokdo si totiž bude moct koupit nemovitost, aniž by měl vlastní kapitál. A ten se neshání jednoduše. Podle novelizace spotřebního zákona časem ani hypotéku nedostane jen tak někdo.

Protože musíte doložit kapitál, kterým se zaručíte, že budete hypotéku splácet. Další možností je tzv. americká hypotéka, která sice nevyžaduje počáteční kapitál, ale musíte si dávat pozor na další věci. Měli byste také počítat se změnou hypotečních sazeb během fixace.

Rozhodujte se zodpovědně

Je jasné, že při nejrůznějších prognózách, se lidé začnou bát takového rizika. A nebo nebudou moct plnit všechny podmínky úvěru. Zatím ale situace není tak zlá, jak by se mohla jevit. Domy na prodej Praha jsou jedny z nejdražších. To tak bylo vždycky.

Praha je atraktivní lokalita, která v podstatě udává cenovou situaci v celé České republice. Ale i tady se dá najít rozumné bydlení za rozumnou cenu. Hlavní je, abyste věděli, co hledáte a mysleli i na budoucnost. Nemá smysl pořizovat si obrovský dům, pokud v něm budete pouze dva.

Nemovitost jako investice?

Mít vedlejší příjem je velmi příjemné. Máte tak jistou zálohu, kdyby se cokoliv stalo. Investiční byty Praha jsou v podstatě terno. Tak tomu bylo rozhodně dříve.

Teď už to bude čím dál větší vzácnost a luxus. Pokud se ale k takovému kroku odhodláte a zvládnete prvotní finanční nápor, za několik let se vám opravdu začne vyplácet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>