Plánujete výměnu oken?

Výměna oken je složitá záležitost a určitě byste ji neměli podceňovat. Není to jen o designu a barvě, především je důležitá tepelná prostupnost a průzvučnost. Můžete si také vybrat z několika materiálů podle toho, který se vám lépe hodí. Musíte také rozhodnout o dodavateli kvalitních oken a montážní firmě, pokud si okna nezvládnete udělat sami. Jsou ale i další faktory, které byste měli vzít v potaz. Aby byla výměna oken úspěšná a především kvalitní.

Na co si dát pozor?

Nové byty

Nové byty

Zasklení různé tloušťky, kování a okenní profily – to je základ všeho.

Především pak okenní profil, který musí odpovídat hmotnosti skel i upevnění kování.

Nové byty na prodej Praha mají okna, která nejen splňují současné designové požadavky, ale plní také maximální požadavky na tepelné úspory. To se vyplatí především vaší peněžence.

Krom toho, že tlustější skelný profil brání vloupání, má lepší tepelnou i zvukovou izolaci. Důležité je také vybrat správný tvar okna. Můžete vybírat mezi klasickými nebo oblými tvary.

Z jakých materiálů vybírat?

Klasikou mezi okenními materiály je bezpochyby dřevo. Je to přírodní materiál, který funguje jako perfektní izolant a ani v extrémních teplotách nemění tvar. Pokud ho ale chcete využít i pro střešní okna, myslete na dobrou izolaci a ošetření, protože budou vystaveny jiným podmínkám než okna klasická.

Starší reality Praha mají ve většině případů právě dřevěná okna. Plast se vyznačuje snadnou údržbou a také vysokou odolností. Má velmi dobré izolační vlastnosti. A krom toho také různé barevné alternativy.

Hliníkové profily se pyšní podobnými vlastnostmi. Krom toho ale vynikají štíhlostí a hezkým vzhledem a dají se využít i na velké skelné plochy, k čemuž plast ani dřevo vhodné nejsou.

Myslete ekonomicky a ekologicky

Starší domy na prodej Praha mají často energickou třídu G. Právě okna je jedna z věcí, která toto značně ovlivňuje. Výměna starých oken je tak rozhodně na místě. A to jak z ekonomického, tak z ekologického hlediska.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>