Chcete si v Praze koupit nový byt?

Konečně jste se odhodlali k rozhodnutí, že si pořídíte vlastní bydlení a teď přemýšlíte, jak se tohoto velkého úkolu zhostit? Možná uvažujete nad tím, jestli koupit starší byt a provést rekonstrukci nebo jestli by nebylo lepší koupit byt nový. Největší otázkou bude samozřejmě cena nemovitosti, ale měli byste se zaměřit především na důvěryhodnost a kvalitu. Lákavé smlouvy developerů nemusí být to nejlepší, co si můžete z nabídky vybrat. Proto si dávejte pozor na to, co odkýváte a komu.

Nový byt bez překážek?

Moderní interiér

Moderní interiér

Řeknete si, že koupit si nový byt nemůže být až tak těžké.

Sice si dost zaplatíte, ale vše bude nové, neokoukané a budete se moct hned nastěhovat.

To je nejspíš nejlepší varianta. Většinou to ale bývá tak, že se v rámci projektu upíšete smlouvou a byt se vám teprve postaví. V tu chvíli začínají starosti, protože byste měli záruku toho, že byt opravdu dostanete a v takové podobě, jak jste chtěli.

Nové bydlení Praha se neustále rozrůstá a nejen v Praze, ale i v okolí najdete velmi zajímavé projekty. Musíte si ale dobře vybrat a to není vždy tak jednoduché. Stejně jako poznat podvodníka od kvalitního stavitele.

Na co si dát pozor?

Prověřujte všechno, co jde. Když se vám bude líbit některý z projektů, zjistěte si všechny podrobnosti o firmě, která ho zajišťuje. Jakou má pověst, jaké projekty už má za sebou a s jakou odezvou.

Není na škodu projet zákaznické recenze a případně někoho kontaktovat, aby vám podal bližší informace. Můžete se na již hotové projekty podívat. Nové byty v Praze vám dnes může nabízet kdekdo, musíte vybírat.

Než podepíšete…

Hodně vám napoví také nabízená smlouva. Měli byste vědět, čím developer ručí za stavbu. Kdy je termín dokončení a co se stane, když to firma nestihne nebo nezvládne zaplatit.

To jsou informace, které byste měli mít k dispozici. Možná pak zjistíte, že byty k pronájmu nejsou k zahození.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>