Zvažujete koupi investičního bytu v Praze?

Mít pasivní příjem v řádu desítek tisíc není rozhodně k zahození. Vyplatí se ale kupovat investiční byt? Lidé budou hledat podnájem neustále, o nájemníky mít nouzi nebudete. Musíte ale zvážit, jestli se vaše investice opravdu vyplatí. Měli byste si propočítat, zda se vám investované peníze vrátí a za jak dlouho. Navíc nezapomínejte na to, že koupí nemovitosti nic nekončí, naopak začíná. Jako majitel máte vůči nemovitosti i nájemníkům povinnosti. Byty v Praze ale mají potenciál, stále ještě je dobré si takovou nemovitost držet.

Jak jsou na tom byty s cenou?

Obývací pokoj

Obývací pokoj

Cena nemovitostí stoupá už nějakou dobu.

Malý byt 1+1 byste si před pár lety koupili i za jeden milion korun.

Dnes se ale velmi snadno vyšplháte na cenu skoro tří milionů. Prodej a nákup nemovitosti tak dnes nejde tak rychle, jako tomu bylo dřív. Sehnat investiční byt, aby se to opravdu vyplatilo, je tak čím dál těžší.

I tak je to ale nejoblíbenější způsob, jak zhodnocovat peníze. Oproti spořícím účtům můžete z investičního bytu získat větší výnosy. Záleží na lokalitě a také typu nemovitosti.

Atraktivní lokalita může být na škodu

Logicky vás možná napadne, že pořídit investiční byt v Praze je skvělý nápad. Může to být ale právě naopak. Reality Praha jsou totiž velmi drahé, vaše vstupní investice proto bude obrovská a zisk už takový být nemusí.

U novostavby sice budete mít jistotu, že do ní dalších pár let nebudete muset investovat nic. Pořizovací cena vás ale nejspíš zruinuje.

Proto je lepší pořídit si byt v horší lokalitě, kde sice na nájmu utržíte méně, ale nižší bude i pořizovací cena nemovitosti. Pokud jste šikovní, můžete dosáhnout výnosnosti 10 až 20% a to rozhodně není málo.

Nižší náklady, vyšší efektivita

Cílem je získat nemovitost levnější, levně ji zrekonstruovat a pak pronajmout. Nezáleží na tom, zda koupíte luxusní byt nebo levnější ošklivý.

V dané lokalitě bude nájem podobný. S nastavením správné ceny vám pomohou realitní makléři.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>